Chirurgia naczyniowa

Prof.dr.hab. Marcin Gabriel
Profesor w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, z którą związany jest od 1992 roku.

Specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej. Domeną zainteresowań naukowych i klinicznych Pana Profesora jest zastosowanie badań ultrasonograficznych w diagnostyce chorób naczyniowych, rozpoznawanie i leczenie zakażeń protez naczyniowych przy użyciu przeszczepów homo i autogenicznych, kompleksowa terapia przeciwobrzękowa u pacjentów z przewlekła niewydolnością żylną i limfatyczną oraz diagnostyka mikrokrążenia w chorobach naczyń.

Prof.dr.hab. Marcin Gabriel odbył szereg szkoleń zagranicznych, w tym wielokrotnie na Uniwersytecie im Christiana Albrechta w Kilonii i na Uniwersytecie Schleswig Holstein w Kilonii oraz Uniwersytecie im. Humboldta w Berlinie.

Jest członkiem licznych towarzystw naukowych w tym: Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Niemieckiego Towarzystwa Naczyniowego. Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Europejskiej Unii Flebologicznej.

Rejestracja pod numerem: 512 551 680